צרו קשר

פרוגרמה לצרכי ציבור

דף הבית Aviv > אודות תכנון אורבני וסביבתי > פרוגרמה לצרכי ציבור

AVIV מציעה פרוגרמות ייחודית לתכנון שטחי ציבור ואזורי תעסוקה שהופכות לחלק בלתי נפרד מתהליך קבלת החלטות

תפקידה של הפרוגרמה , אם לשטחי ציבור ואם לתעסוקה, הוא להגדיר את היקף השטחים הנדרשים במתחם, שכונה או עיר ולספק הנחיות לעניין מיקום ושילוב שימושים.

מתכנני הערים של AVIV בעלי ניסיון רב שנים בהכנת פרוגרמות לתכניות מסוגים שונים לרבות פרוגרמות כוללות ליישובים, פרוגרמות לשכונות חדשות, לאזורי תעסוקה וכן לתוכניות להתחדשות עירונית (פינוי-בינוי).

פרוגרמה חכמה – כחלק מביצוע הליכי תכנון ועבודה עם הרשויות המקומיות פיתחו מתכנני חברת AVIV בשיתוף עם אדריכל עודד קוטוק מוצר ייחודי המכונה “פרוגרמה חכמה”. הפרוגרמה החכמה היא גישה חדשה לחיזוי ותכנון של שטחי ושירותי ציבור. היא מיועדת לאפשר תכנון מדויק יותר ולטווחים מגוונים, בעיקר בערים העומדות בפני אתגרי פיתוח בתהליכי התחדשות עירונית (פינוי בינוי ותמ”א 38) המתאפיינים בחוסר ודאות תכנונית. כלי זה מייצר תמונת מצב רב תחומית ודינאמית על הביקוש וההיצע של שירותי ושטחי ציבור. זאת, בהתאם לתרחישים של גידול האוכלוסייה ושינויים במאפייניה הדמוגרפיים. בפלטפורמה זו נעשה כיום שימוש בערים גדולות הנמצאות בהליכי התחדשות עירונית, והיא מהווה כלי מרכזי לקבלת החלטות בניהול תהלכי התכנון והתפעול של שטחי הציבור בערים אלו.